نتایج جستجو برای عبارت :

شکستگی جمجمه و جراحی آن

وقتی به دنیا همه روزهای اول جمجمه سرم به شکل قایق بود توی نه ماهگی عمل جراحی کرده ام !!! و الان که 30 سال م هست جایی این عمل هست چند سال پیش که اقدام کرده ام برای گواهینامه رانندگی پزشک عمومی گفت بهم گفت چشم هات یه جوری هست برو دکتر مغز و اعصاب !!! رفتم اونجا نوار مغز و CT SCan مشخص میشه که این عمل برای از بردن اثرات جمجمه ای سرم باعث شده مقداری از آب مغزم بیاد بین پوسته مغزو جمجمه ام قرار گرفت و همین باعث شده بیشتر مواقع سر درد داشته باشم !
شکستگی جمجمه
شاید شکستگی جمجمه برای بسیاری دور از باور باشد زیرا معتقدند این عضو
از بدن بسیار مقاوم است . اما جمجه که به عنوان محافظ مطمئن از مغز است نیز
دچار شکستگی می شود. شکستگى جمجمه ممکن است باعث صدمه یا اختلال کار مغز
شود که در این حالت هشیارى ممکن است مختل شود یا بیهوشى دست دهد، به ‌طورى
که عوارض جراحت ‌هاى دیگر احتمالى یا ناراحتى‌هاى دیگر را بپوشاند.
علت اصلی شکستگی جمجمه ضربه شدید به سر است. ضربه به سر از شایعترین علت های  بستری و
پزشکان پرتغالی طی عمل جراحی یک دندان از جمجمه پسری ۱۴ ساله خارج کردند. این پسر چند روز قبل هنگام بازی فوتبال گاز گرفته شده بود و چند روز به دلیل درد زیاد به بیمارستان مراجعه کرد. پزشکان ۱۲ روز پس از حادثه و با انجام اسکن متوجه دندان جامانده در زخمی شدند. روز مسابقه فوتبال این نوجوان پس از آن که به وسیله یکی از بازیکنان گاز گرفته شد، به دلیل ایجاد شدنیک زخم ۵ سانتی متر در سمت راست سرش به بیمارستان مراجعه کرد.
ادامه مطلب
تنها جاییکه می توان بدون گردن درد، نیم ساعت تمام آسمان را خیره تماشا کرد، داخل سرویس است. از پشت پنجره تمیز، ابیش را نوشید و ابرها را نظاره کرد.
_____
اول گربه بود. گربه ای وحشی با دندان های ببر مانند. آواره هایش دراز تر شدند دندان هایش کوچکتر. اول آماده شکار بود، حالا خود شکار به نظر می رسید. ترسیده...
دوم مرگ بود. مرگ، شبیه کارخانه دود سازی بود. دود های دراز و وحشتناک تا بالای بالا می دویدند. ترسناک بود. یعنی گربه از آن ترسیده بود؟
سوم جمجمه بود. بز
امروز یه جمجمه و چند تا تیکه استخون از تخت جمشید فرستاده بودن واسه استادم که سن و جنسش رو تشخیص بده.کار استاد من این نیست و اصولا یه آنتروپولوژیست باید نظر میداد اما خب از دیدگاه آناتومی هم میشد به نتیجه رسید.
من قبلش دو تا مقاله خونده بودم و تا جمجمه رو دیدم تشخیص دادم که مربوط به یه خانم هست. اما تشخیص سنش از عهده ی من خارج بود. دیگه استاد دونه به دونه نشانه ها رو بررسی کرد و در نهایت فهمیدیم  یه زن بیست و چند ساله بوده.
تو قسمت پشتی سرش جای دو ت
خدمات کاشت مو در کرج : جراحی پیوند مو چیست ؟ جراحی پیوند مو ( کاشت مو در کرج )، نوعی جراحی است که برای بازگرداندن مو به بخشهایی از جمجمه که کچل شده یا موهای آن کم‌پشت شده است، انجام میشود. چندین نوع جراحی جایگزینی مو وجود دارد.پر کاربردترین و متداول ترین روش ها عبارتند از روش FIT و FUT. هریک از انواع این جراحیها را میتوان به تنهایی یا در ترکیب با هم مورد استفاده قرار داد تا بهترین نتیجه ممکن برای جایگزینی موی بیمار به دست آید. پیوند مو شامل برداشت
امروز یه جمجمه و چند تا تیکه استخون از تخت جمشید فرستاده بودن واسه استادم که سن و جنسش رو تشخیص بده.کار استاد من این نیست و اصولا یه آنتروپولوژیست باید نظر میداد اما خب از دیدگاه آناتومی هم میشد به نتیجه رسید.
من قبلش دو تا مقاله خونده بودم و تا جمجمه رو دیدم تشخیص دادم که مربوط به یه خانم هست. اما تشخیص سنش از عهده ی من خارج بود. دیگه استاد دونه به دونه نشانه ها رو بررسی کرد و در نهایت فهمیدیم  یه زن بیست و چند ساله بوده.
تو قسمت پشتی سرش جای دو ت
به نظر برخی کارشناسان تعیین جنسیت جوجه های عروس هلندی امکان پذیر نیست ولی ما در این پست از روش های احتمالی آن را که امروزه تمامی پرورش دهندگان به صورت یک راز از آن استفاده می کنند را به شما آموزش می دهیم. 
 درست است. آیا دقت کرده اید که چرا زمانی که به پرنده فروشی ها مراجعع می نمایید و عروس هایی که شما در قفس های آنان می بینید بیش از نود و نه در صد آنان نر هستند پس ماده های آنان کجاست؟ و جالب است این نکته را بدانید که اکثر پرورش دهندگان ماده های آ
یک وکتور جمجمه صحبت کردن به سبک Grunge را در آموزش ایلوستریتور 2018 وکتور تصویر کنیدتوسط Ryan Putnam28 ژوئیه 2008 سطح سختی: IntermediateL طول: زبانهای کوتاه:Illustrator Illustratorدر این آموزش به شما نشان می دهم که چگونه با استفاده از یک تصویر و برخی از آزادها در سراسر وب ، یک تصویر جمجمه grungy ایجاد کنید. این تکنیک ها را می توان به راحتی در سایر تصاویر ترسناک ، و نه تنها جمجمه ها استفاده کرد. در این آموزش تکنیک های مفیدی را یاد خواهید گرفت.
پیش نمایش تصویر نهاییبیایید نگاهی
زمانی که به دنیا اومدم شکل جمجمه ای سرم به شکل قایق بوده عمل جراحی کرده اند توی نه ماهگی ، بعد چند ماه مشخص شد که غضروف لگن های هر دو پام هم مشکل داره اما خب با مدوا و درمانی یکی خوب شد اما اون یکی ش نه و این باعث کوتاهی پام شد تا امروز که باعث شد هفت بار عمل جراحی کنم !!! 
ورم مغزی
ورم می تواند در بخش خاصی از مغز و یا در تمامی مغز اتفاق بیافتد که این
رخداد بستگی به علت آن دارد. ورم مغزی باعث افزایش فشار داخل کاسه سر
(جمجمه) می شود که به آن فشار داخل جمجمه ای یا ICP می گویند.
بیش از حد ورم کردن مغز باعث تجمع و حبس شدن مایعات در سر می شود.این
افزایش فشار از جریان خون به سمت مغز جلوگیری می کند.بنابر این مغز دچار
کمبود اکسیژن می شود در صورتی که  برای عملکرد مغز نیاز به اکسیژن است.ورم
همچنین از خروج مایعات از مغز جلوگیری
توضیحات فایل:
پاورپوینت خون ریزی های مغزی در ۵۲ اسلاید
کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت خون ریزی های مغزی می باشد که با فرمت ppt در ۵۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.در صورت تمایل می توانید این محصول را از وبسایت خریداری و دانلود نمایید.
Ateriovenous Malformation)AVM)
یک اختلال رشد دوران جنینی است که با ارتباط غیر طبیعی و رشد بیش از حد عروق قسمتی از مغز مشخص می شود .
در حقیقت ناهنجاری شریانی وریدی یک نوع فیستول شریانی وریدی می باشد .
مهر مادری یک زن آرژانتینی را از کما خارج کرداین زن که به دلیل سقوط از بلندی جمجمه‌اش با زمین برخورد کرده و به کما رفته بود، با شنیدن گریه‌های دخترش رفتار هوشیارانه‌ای از خود نشان داد و شروع به شیر دادن به او کرد.این زن 42ساله که از اهالی شهر سان‌فرانسیسکو آرژانتین است، تقریباً
ادامه مطلب
وقتی به دنیا اومدم خیلی مشکلات داشتم زردی داشتم که خون م رو عوض کردن تا چند وقت باعث شده بود که تا چند سال جوش های عفونی بزنه توی صورتم !!! موقع تولد هم جمجمه ای سرم شبیه قایق بود که توی هشت ماهگی عمل جراحی کرده ام و الان بجز یه خط عمل جراحی روی سرم که موقعی که موهامو کوتاه میکنم مشخص میشه  و یه سری سر درد های بی موقع چیز دیگری ندارم !!! 
وقتی به دنیا اومدم خیلی مشکلات داشتم زردی داشتم که خون م رو عوض کردن تا چند وقت باعث شده بود که تا چند سال جوش های عفونی بزنه توی صورتم !!! موقع تولد هم جمجمه ای سرم شبیه قایق بود که توی هشت ماهگی عمل جراحی کرده ام و الان بجز یه خط عمل جراحی روی سرم که موقعی که موهامو کوتاه میکنم مشخص میشه  و یه سری سر درد های بی موقع چیز دیگری ندارم !!! 
سوز سرد دست می اندازد به استخوان هایم و خود را بالا می کشد، پیش می رود از بازوها به سمت گردنم. سلولهایم به نوبت جان می دهند، دست می گذارند بر شاهرگ زندگی، فشارش می دهند، خفه می شوند.
پلک ها کمی از هم فاصله می گیرند، از پشت یک لایه غبار، بین شاخ و برگهای سبز، به دنبال دارکوبها می گردم. از دوردست زوزه ی سگی بر دیواره های جمجمه پنجه می کشند و مگسی جان می دهد؛ آرام پشت سراب پنجره. عنکبوت در کمین است، انگشتانم به تارهای چسبناکش آغشته اند. چیزی سوت می
پاورپوینت حرکت بدنپاورپوینت حرکت بدنفرمت فایل: پاورپوینتتعداد اسلاید: 15     مقدمههمه ی فعالیت های بدن از یک اتاق فرماندهی هدایت می شوند :فکرکردن ، صحبت کردن ، حرکت ، احساس و علایم حیاتی بدن ازاین جمله هستند آدمیان بدون مغز اصلا آدمی نیستند ؛ مغز فرماندهی ارشد بدن را برعهده دارد ، این عضو مهم در فضایی بالای گردن وزیر کاسه جمجمه قراردارد .جهت دریافت فایل کلیک کنید
معرفی دستگاه سفالی
تحریک اعصاب محیطی (PNS) از طریق پوست امتیاز غیر تهاجمی بودن را دارد و بدین ترتیب حتی برای کسانی که از میگرن های دوره ای با شدت کمتر رنج می برند،مناسب می باشد.
سفالی تکنولوژی ( Cefaly Technology ) یک شرکت تحقیق و توسعه در زمینه ساخت و نواوری دستگاه ها و وسایل الکتریکی و بیوالکتریکی برای مصارف پزشکی است.
این دستگاه برای تحریک اعصاب سه قلو و پس سری تولید کرده است.تحریک اعصاب جمجمه ای به صورت غیر تهاجمی یا تحریک اعصاب از طریق پوست (TNS) در سر
 این پدیده اساسا یک فرایند تفاضل subtraction است. به این ترتیب فعالیت هایی که در دو الکترود یکسان هستند، حذف خواهند شد (بازپس زده خواهند شد). مثلا اگر دو الکترود inv و noninv را در نزدیکی هم قرار دهیم (مثلا روی پیشانی)، پاسخی جز یک خط سمعک صاف ثبت نخواهیم کرد. در حقیقت همه فعالیتها AER توسط هر الکترودی ثبت می‌شود و سپس از طریق CMR حذف می گردد. ولی هنگامیکه یک الکترود در بالای سر و دیگری در نزدیک گوش واقع شود پاسخی که در هر الکترود ثبت می شود اصلا یکسان نیست،
سربار غم خود شده ام  میچکم از سر یک خار درون دل شب
که از ساقه ی یک گل بی رنگ به بیرون جسته
میچکم از دل یک فرض محال به یک کاسه ی شک
یا که از فرط فراق من و اندیشه ی روز
میچکم روی زمین یک خواب
به زمان می نگرم 
راهزن می آید در یک آن
کاروان رویا را به یغما می برد
به زمان می نگرم 
در مرگی به تن مردی خوش آمد میگفت 
مرد بی چاره به دربان خیره
به امید خواب دیدن زیر لب از طرب صبح میگفت 
به زمان می نگرم 
سربار غم خود شده ام
جام از دست من افتد به درون یک راز
راز از
 (لوبول کنترالترال یا Fz-Ac) آرایش الکترودی اپسی لترال (Fz-Ai) موج I تا V را بوضوح ایجاد خواهد کرد و تشخیص موج I را تسهیل خواهد نمود. (موج I در آرایش اپسی لترال بوضوح وجود دارد پارگی پرده گوش و در آرایش کنترا لترال وجود ندارد). تفاضل دیجیتالی شکل موج بدست آمده از آرایش کنترالترال از آرایش اپسی لترال، یک شکل موج افقی (اشتقاقی) ایجاد خواهد کرد. استفاده از الکترود inverting به صورت غیرجمجمه ای (noncephalic) (که یک الکترود مرجع واقعی خواهد بود) مبانی الکتروفیزیولوژ
دستامو روی گوشام میزارم تا صداشون رو نشنوم ولی بطور ناخودآگاهی همه ی صداها واضح تر میشن و صداهای اضافی پنکه و یخچال متکه مکانیکی بیرون حذف میشن،صدای بحث کردنشون بلند میشه واضح میشه و میپیچه تو گوشم میپیچه توی مغزم می خوره به همه ی جمجمه ام...سرم گیج میره دنیا شروع میکنه به تپیدن انضباض و انبساط همه ی رنگا انقدر قاطی میشن تا همه جا رو پر میکنن همه جا داره تاریک و روشن میشه-فضای ضربان دارِ سیاه و سفید-سرم سنگین میشه انگار که خوبم میاد ، دلم میخا
و حمالة امّ رأسی
با عامل حمل یا استخوان حافظ مغز سرم

حِمَالَةِ: الحِمَالَة، ج‏ حَمَائِل‏: باربرى؛
حِمَالَةُ البَنْطُلُون: گیره یا بند شلوار (فرهنگ ابجدی)./ حِمَالَةِ: علاقة
السیف‏ (الإقبال)

أُمِّ
رَأْسِی: أُمُ‏ الرَّأْس‏:
پوسته ‏ى روى مغز سر (فرهنگ ابجدی)./
أُمُ‏ الرأْسِ‏: هی الخَرِیطةُ التی فیها الدِّماغ (لسان اللسان)./ حِمَالَةِ
أُمِّ رَأْسِی: ظاهرا جمجمه
اگر مغز ما در اثر ضربه دچار صدمه شود عمکلرد طبیعی خود را از دست خواهد
وقتی به دنیا اومدم توی بیمارستان زردی داشتم و خونم عوض شد و تا سال ها عوارض مثل جوش های عفونی ... همون موقع تولد شکل جمجمه ای سرم بود که توی شش ماهگی عمل کرده ام و هنوز جایی عمل جراحی روی سرم هست و بهمین خاطر سر درد دارم زیاد ... توی همون ماه اول مشخص شد که عفونتی توی سر غضروف لگن های هر دو تا پام هست با درمان یکی ش خوب شد اما اون یکی نه خوب نشد ...  از سال 84 تا 89 هفت بار عمل کرده ام روی پای چپم اما بهتر نشد بلکه بدتر هم شد و زانوی چپ م ایراد پیدا کرد !!!! و
این‌که حس کنی آدم بامزه‌ای نیستی سخته نه؟
این‌که حس کنی در روابط اجتماعی‌ات دائم اشتباه می‌کنی سخته نه؟
حس می‌کنم بیمارم، حس می‌کنم مثل یک ربات اسقاطی‌ام که قسمت احساسات مرکز پرازشش خراب شده.
حس میکنم مغزم مثل آب روون به دیواره‌های جمجمه‌ام میکوبه. حس می‌کنم قلبم کبود و پلاسمولیز شده؛ بدن و قلبم هم غلظت نیستند.

من: زیر پتو هست و با گوشی تایپ می‌کند. سردشه. غمگین و سردرگمه.
جراح مغز و اعصاب شامل درمان طیف وسیعی از بیماریها میشود که حتی ممکن است نیاز به جراحی نداشته باشند مثل بیرون زدگی دیسک کمر و گردن که ممکن است با دارو و فیزیوتراپی درمان شوند یا نیاز به جراحی‌های بسته مثل لیزر و اوزون داشته باشند و در مواردی هم جراحی باز کمک خواهد کرد. تعداد زیادی از سایر بیماریهای ستون فقرات هم میتوانند توسط جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات درمان شوند مثل سرخوردگی مهره، تنگی کانال نخاعی، انحراف ستون فقرات، شکستگیها و دررفتگی
من به عنوان نوه‌ی دوتا مونده به آخری، همیشه بین نوه‌هاش گُم بودم. از وقتی یادمه، برای صدا کردنم، احسان یا شایان یا وحید رو اشتباهی صدا می‌کرد. گاهی حتی هر سه تا رو می‌گفت تا اسم من به یادش بیاد. به یادش بود، ولی به زبونش نبود‌. مرتب اماکن زیارتی از جمله مکه، مشهد، کربلا، سوریه و غیره رو با رفت‌و‌آمدهای مکررش زخمی می‌کرد و همیشه هم سوغاتی می‌آورد و به صورت گزینشی بین نوه‌ها تقسیم می‌کرد و من بین هم‌سن و سال‌هام همیشه اولویت آخر بودم. به
و حمالة امّ رأسی
با عامل حمل یا استخوان حافظ مغز سرم

حِمَالَةِ: الحِمَالَة، ج‏ حَمَائِل‏: باربرى؛
حِمَالَةُ البَنْطُلُون: گیره یا بند شلوار (فرهنگ ابجدی)./ حِمَالَةِ: علاقة
السیف‏ (الإقبال)

أُمِّ
رَأْسِی: أُمُ‏ الرَّأْس‏:
پوسته ‏ى روى مغز سر (فرهنگ ابجدی)./
أُمُ‏ الرأْسِ‏: هی الخَرِیطةُ التی فیها الدِّماغ (لسان اللسان)./ حِمَالَةِ
أُمِّ رَأْسِی: ظاهرا جمجمه
اگر مغز ما در اثر ضربه دچار صدمه شود عمکلرد طبیعی خود را از دست خواهد
حالا بر این باور رسیده ام که دل تنها چیزی است که وقتی از دست برود، دیگر بر نمی گردد. یک لاشه ی متعفّن می شود در بطنِ بیابان. تنها چیزی است که فقط به یک نفر می بندد و وقتی بسته شد، دیگر باز نمی شود. حتّی اگر بعد از آن هزاران نفر بیایند و بروند و دل ببازند و خاطره بسازند، باز دل در گروِ همان است. در لا به لای مرورِ خاطراتش. هر کسی هر شب قبل از خواب، لاشه ی دلش را وسط مغزش می گذارد. جایی که کورترین نقطه ی دنیاست.
بعد پلنگِ دلتنگی چنگ می اندازد به نرمه گو
دیریست قشون تا دندان مسلح کتاب های نخوانده، در کتابخانه ام اردو زده اند و مشتاقانه گوش به زنگ اشارتی هستند تا مجال یورش به سپاه جهل و نادانی را بیابند. اما عاقبت امروز یکی از سربازان شجاع و کاردان نظرم را به خود جلب کرد و به آوردگاه نبرد راه یافت. نام این جنگاور دلیر " هنر شفاف اندیشیدن" اثر رولف دوبلی است که توانست در سرزمین دستانم جای گیرد و با دیو جهل جمجمه ام بیاویزد و جراحات مهلکی بر اندام تنومند وی وارد آورد. به پایان این پیکار طاقتسوز صف
شوانوم یا نورینوم، تومور مغزی خوش خیمی است که از غلاف عصبهای مغزی که از مغز جدا میشوند و در حال خروج از جمجمه هستند منشا میگیرد. شایعترین فرم آن، شوانوم عصب شنوایی یا تومور عصب شنوایی است که باعث کاهش پیشرونده شنوایی میگردد و از بین رفتن عصب گوش و به آن معمولا “تومور زاویه پلی-مخچه‌ای” یا “CP angle” میگویند. سایر علائم شایع این تومور گزگز صورت، اختلال بلع، عدم تعادل، دوبینی و ضعف اندامهاست اما اکثرا بیماران با کاهش شنوایی به متخصصین گوش و حل
تحقیق کامل در مورد اسکلت بدن و مغز
اسکلت استخوانی سر و صورت را در مجموع جمجمه (Skull)می‌گویند که مغز درون آن قرار گرفته است

دسته بندی
علوم پزشکی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
1219 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
43

تحقیق کامل در مورد اسکلت بدن و بخش های تشکیل دهنده اسکلت بدن و جمجمه ، مغز ،نخاع
استخوانهای دست و پا
ساختار مغز
فهرست:اسکلت جمجمه.......................................................................1استخوانهای زوج جعبه مغزی................................................................4استخوانهای ف
چشمان وق زده و مرغوارش را به دیوار دوخته بود...درحالی که با انگشتانش روی میز ضرب گرفته بود مدام تکرار میکرد :برای چی بود!؟همه ی این کارا واسه چی بود؟؟!...غروب آفتاب بود...دقیقا همان زمانی که تیغ تاریکی سر خورشید را از تنش جدا می کرد...ایستاد و صندلی را عقب کشید...داشت در نور خون آلود خورشید ذوب میشد...برق ساتن آبی رنگ و مشمئز کننده لباس آن زنک چشمش را سوراخ کرده بود...دیگر در اتاقش نبود...و چقدر از آبی متنفر بود...دخترک میرقصید و کف پاهایش از سیاهی ذاتش
ذهنم قدم به ذهنیت یار میکشدکه از هر چه میکشد سر اسرار میکشدبر روی بام تا خود صبحم خمار دوستباده کشی شدم که بی انکار میکشدانگشت هایشان به سوی من اشاره شدآری اشاره شد که چو خمّار میکشددیوانه و رها است شما هم ولش کنیدراهی که مانده است به اکثار میکشدآنقدر زخمی ام که فراموش کرده امآنقدر یادم است به اقرار میکشدباید که طی کنم برسم من به شهر یارآن شهریار کز همه اقشار میکشدباید سفر کنم که بیابم نشانی اشخورشید از نبودن اسفار میکشدگر من اویس باشم او ه
دیشب فیلم "زیبای بی نظیر" (The beautiful fantastic) با بازی اندرو اسکات رو دیدم.خب باید بگم اندرو اسکات (همون بازیگر جیم موریارتی خودمون.) واقعا عالی بازی می کنه.در کل توی نقشش غرق می شه.چرا راه دوری بریم؟همین موریارتی.قبول ندارین که نقشش رو عالی بازی کرد؟
چند وقت پیش یه تئوری برای زنده بودن موریارتی به ذهنم رسید.موریارتی می تونه زنده باشه.
همه مون صحنه ی پشت بوم سریال شرلوک رو یادمونه.

شرلوک هیچ وقت پشت سر موریارتی رو نگاه نکرد که جمجمه ی از هم پاشید
این که همیشه سردرد با تمام ثانیه هام عجین شده رو حتی سینوزیت هم نمیتونه گردن بگیره، اصلا در توانش نیست.
بعد هر گریه و خنده و عصبانیت و سرما و گرما و هرچیز دیگه ای از نوع عمیقش، یه موجود عجیب الخلقه مثل gollum میشینه روی سرم و با همون استایل ترسناکش شروع میکنه به بردن دستش زیر پوست و استخون جمجمه و بعدش فشار دادن. اونم انقدر عمیق و طاقت فرسا که غیرقابل تصوره...
ولی هنوزم میگم که همه ی این دردا نمیتونه سینوسی باشه؛ یه جایی هجوم فکر و سردرگمی ذهنی باع
این که همیشه سردرد با تمام ثانیه هام عجین شده رو حتی سینوزیت هم نمیتونه گردن بگیره، اصلا در توانش نیست.
بعد هر گریه و خنده و عصبانیت و سرما و گرما و هرچیز دیگه ای از نوع عمیقش، یه موجود عجیب الخلقه مثل gollum میشینه روی سرم و با همون استایل ترسناکش شروع میکنه به بردن دستش زیر پوست و استخون جمجمه و بعدش فشار دادن. اونم انقدر عمیق و طاقت فرسا که غیرقابل تصوره...
ولی هنوزم میگم که همه ی این دردا نمیتونه سینوسی باشه؛ یه جایی هجوم فکر و سردرگمی ذهنی باع
بنیتو موسولینی دیکتاتور ایتالیا وقتی از روی بالکن قصر مجلل خود برای صدها هزار نفر از طرفدارنش دست تکان می داد ، هرگز تصور نمی کرد مدتی بعد به دست همین مردم به طرز فجیعی کشته شود !
مردمی که حتی به جنازه موسولینی هم رحم نکردند و روی جسد او ادرار کردند و به قدری به جمجمه موسولینی لگد زدند که له شد و ترکیب چهره ا‌ش از بین رفت !
تولستوی هم در مورد ظلم تزارها می نویسد :
"قدرت دیکتاتورها را کور می کند. آنها همه را حامی و طرفدار خود می بینند، در حالی که
هیچ چیز خوب نبود خودنویس . میدانم لازم نیست بگویم . خودت بهتر از من میدانی . تمام این مدت گوشه ای از مغزم نشسته بودی و آرام اشک می ریختی . گاهی که صدای ناله ام از زیر ویرانه هایی از هیچ به گوشت می رسید ، صدای هق هقت سرم را پر میکرد . وقت هایی که به شیرگاز زل می زدم ، جیغ میکشیدی و با مشت به جمجمه ام می کوبیدی . تو همیشه بودی ! لازم نیست برایت از آن آدمِ جدید متفاوت بگویم . لازم نیست به تشریح لایه های افکار لجن مال شده ام بپردازم و خاطرت را آزرده تر کنم .
طارمی سومین بازی پیاپی را از دست داد
ستاره ایرانی ریو آوه در فهرست این تیم برابر بلننسس حضور ندارد.

خرید ماسک اسکلت صورت جدید ایتالیا ترسناک
به گزارش "ورزش سه"، در ادامه دیدارهای هفته ششم لیگ برتر پرتغال، تیم ریو آوه در غیاب مهدی طارمی در لیست مسابقه، از ساعت ۲۱:۳۰ در استادیوم ناسیونال دو جامور مهمان تیم رده دوازدهمی بلننسس است.

مهدی طارمی که در نخستین مسابقه فصل حضور تعویضی داشت و پس از آن در دو دیدار به‌عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت و
وَمَغْرَزِحَنَکِ فَمى وَفَکّى (8)
محل پیوستن فک بالا و پائینم

مفاصل ثابت موجود در جمجمه باعث ایجاد مقاومت
بالا در آن می شوند. این مفاصل 21 عدد استخوان از 22 استخوان جمجمه را به هم ثابت نگه
می دارند. تنها فک پایین می تواند حرکت کند و این حرکت منشأ تنفسی،
صحبت کردن و غذا خوردن می شود.
مفصل فک(TMJ)محل اتصال فک پایین(آرواره)به استخوان گیجگاهی جمجمه است که
دقیقاً جلوی گوش در هر سمت سر شما قرار دارد. این مفصل انعطاف پذیر است و
این امکان را فراهم می‌‌ک
معالجه پیشنهاد شده نخستین با داروهای معمولی ای از درد مثل ایبوپروفن و پاراستامول ( استامینوفن ) برای سردرد , داروهای تهوع و خودداری از ساخت محرک است . داروهای یگانه نظیر تریپتان یا این که ارگوتامین ممکن است در افرادی که داروهای معمولی درد موءثر نیستند , استعمال شود . ممکن است کافئین به مورد ها فوق بیشتر شود . تنی چند از داروها برای خودداری از حمله ها از جمله متوپرولول , والپروات و توپیرامات موءثر میباشند .

در تراز عالم , تقریباً 15 % از اشخاص در
بنیتو موسولینی دیکتاتور ایتالیا وقتی از روی بالکن قصر مجلل خود برای صدها هزار نفر از طرفدارنش دست تکان می داد ، هرگز تصور نمی کرد مدتی بعد به دست همین مردم به طرز فجیعی کشته شود !
مردمی که حتی به جنازه موسولینی هم رحم نکردند و روی جسد او ادرار کردند و به قدری به جمجمه موسولینی لگد زدند که له شد و ترکیب چهره ا‌ش از بین رفت !
تولستوی هم در مورد ظلم تزارها می نویسد :
"قدرت دیکتاتورها را کور می کند. آنها همه را حامی و طرفدار خود می بینند، در حالی که
اومدم خونه رفتم رو ترازو و گرخیدم
از بعده تعطیلات تا الان حدود چهار کیلو کم کردم
و منه هشتاد کیلویی دوران کنکور الان شصت و پنج کیلوئه
یه نگاه به مچ دستم میکنم و یهو از لاغریش تعجب میکنم
امتحان میکنم می بینم دور مچم رو کامل با انگشتام میتونم بگیرم
درحالی که قبلا نمی شد :/
فک کنم تا آخر درسم چهل کیلو شم :/
چند روزه که بی سحری روزه میگیرم
افطارم چیز خاصی نمی خورم
فشار امتحانام بود که با شکم گشنه باید خر می زدم
امروزم که عملی سر و گردن رو دادیم و خلاص
رییس تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم از عملیات موفقیت آمیز احیای جوان 16 ساله ای که دچار سانحه تصادف شده بود خبر داد.
به گزارش اتحاد خبر به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان ؛دکتر سید رضا حسینی با اعلام این خبر افزود:ساعت ۵ عصر روز ۲۱ آبان ماه  جوان ۱۶ ساله( راکب موتور سیکلت) که در  اثر برخورد با خودرو سواری دچار سانحه شده بود ،توسط آمبولانس اورژانس جاده ای  ۱۱۵  به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم آورده شد.دکتر حسینی  بیان دا
سلام
شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به شما عزیزان تسلیت میگویم
قول حاج قاسم به بچه ها
پیکر پدرم کی برمی گرده؟
زینب از حاج قاسم پرسید: «پیکر پدرم کی برمی گرده؟» چشمان حاج قاسم را نم اشک پر کرد و درحالی‌که سعی می‌کرد اشک‌هایش را کنترل کند روبه زینب گفت: «به شما قول می دم هر طور شده پیکر پدرتان را برگردانم.» حسین و زینب چنان تحت تأثیر جمله او قرار گرفتند که زینب بار دیگر پرسید: «سردار شما مطمئن هستید؟ خیالمون راحت باشه؟» سردار سلیمانی که حالا
من دارای اضطراب اجتماعی هستم از ان ادم های اعصاب خورد کن کسل کننده ای که هیچ وقت نمی دانند چگونه باید ارتباط برقرار کنند و روی هر حرفی دو قرن فکر میکنند اخرش هم حرف ها و کارهایشان نا بجا و نادرست از اب در می اید که گاهی هم بی احترامی یا گستاخی و البته غرور برداشت میشود و بدون شک از تمامش  بردلشت میشود که چه انسان احمقی هستم که البته نمی توانم منکرش شوم ...حتی ممکن است چند بار پیام هایم را ویرایش کنم ...مسخره این است که برای جواب یک حالت چطور است س
به گزارش  مجله اینترنتی چفچفک به نقل گجت نیوز : کشف بقایای فسیل گونه ای از مارهای باستانی نشان می دهد که داستان تکامل این گونه پر از رمز و راز بوده است و  دیرینه شناسان با مشاهده این فسیل دچار حیرت شده اند.
کشف بقایای فسیل گونه ای از مارهای باستانی دانشمندان را در بهت فرو برده است، زیرا این مار دارای ویژگی است که بسیار بعید و به دور از ذهن می نماید.
دیرینه شناسان این مار را Najash rionegrina نامیده اند و فسیل های سر و اندام های پشتی این مار سالم باقی م
 داداش دوقلو نمی خوایین؟ می خوام عکس داداشمو بردارم بذارم شیپور بفروشمش! رو مخم هعی رژه میره
میگه بیا برو تجربی بده، تجربی پول داره درد داره کوفت داره اونی که میره هنر ننه اش باباش هنرمندن
روم به دیوار به چپم =/ میگه تهش که چی؟ فکر کردی بازیگرای هالیوود میان تو فیلمای دفاع مقدست بازی می کنن؟ جیسون استتهام میاد یه یا علی میگه نارنجکو پرتاب می کنه؟ و جواب من اینه : it depends on u   تو فکر پول درآوردنه! حتی تو اولویت های آخرشم کمک به مردم به چشم نمی خو
13سامسونگ همواره با دستی پُر قدم به نمایشگاه CES می‌گذارد و در این میان، آزمایشگاه C-Lab این شرکت نیز همواره محصولی را برای معرفی در چنته دارد. امسال نیز این رویه ادامه خواهد داشت و طبق آخرین شنیده‌ها، این شرکت و آزمایشگاه مذکور از چند پروژه جدید همانند SelfieType رونمایی خواهد کرد.
در این پروژه از دوربین سلفی دستگاه و فناوری هوش مصنوعی برای ردیابی و ترجمه انگشتان دست کاربر به وردی‌های صفحه کلید استفاده می‌شود. بدین معنی که کاربر می‌تواند بدون اس
13سامسونگ همواره با دستی پُر قدم به نمایشگاه CES می‌گذارد و در این میان، آزمایشگاه C-Lab این شرکت نیز همواره محصولی را برای معرفی در چنته دارد. امسال نیز این رویه ادامه خواهد داشت و طبق آخرین شنیده‌ها، این شرکت و آزمایشگاه مذکور از چند پروژه جدید همانند SelfieType رونمایی خواهد کرد.
در این پروژه از دوربین سلفی دستگاه و فناوری هوش مصنوعی برای ردیابی و ترجمه انگشتان دست کاربر به وردی‌های صفحه کلید استفاده می‌شود. بدین معنی که کاربر می‌تواند بدون اس
سلام
شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به شما عزیزان تسلیت میگویم
قول حاج قاسم به بچه ها
پیکر پدرم کی برمی گرده؟
زینب از حاج قاسم پرسید: «پیکر پدرم کی برمی گرده؟» چشمان حاج قاسم را نم اشک پر کرد و درحالی‌که سعی می‌کرد اشک‌هایش را کنترل کند روبه زینب گفت: «به شما قول می دم هر طور شده پیکر پدرتان را برگردانم.» حسین و زینب چنان تحت تأثیر جمله او قرار گرفتند که زینب بار دیگر پرسید: «سردار شما مطمئن هستید؟ خیالمون راحت باشه؟» سردار سلیمانی که حالا
صدای گوش‌خراشِ ناقوسِ کلیسا را با گوش‌های کورت بشنو! صدای شیهه‌ی کلاغ‌های پیر را با چشمانِ پلیدت ببین! دستانی که به سمتِ پروردگارت برای نابودیِ دیگران دَرهَم گِره کرده‌ای، سَرانجام خرخره‌ی بی‌جانِ دیگری را نشانه خواهد رفت. چه چیزی درونِ تاریکی خرخره‌ی نازکِ تو را نوازش خواهد داد؟ من همان سایه‌ی مرگم که همانندِ بختکی ثقیل، درونِ سیاهی، لاشه‌ی بی‌جانِ تو را با چشمانی باز، نشانه خواهد رفت. چشمان پلیدت را بیشتر باز کن تا دریابی چگونه ب

دیوار مست و پنجره مست و اطاق مست!
این چندمین شب است که خوابم نبرده است
رویای « تو » مقابل « من » گیج و خط خطی
در جیغ جیغ گردش خفاشه ای پـست

رویای « من » مقابل « تو » تو که نیستی!
[ دکتر بلند شد...و مرا روی تخت بست ]
دارم یواش واش...که از هوش می رَ...رَ...
پیچیده توی جمجمه ام هی صدای دست

هی دست، دست می کنی و من که مرده ام
مردی که نیست خسته شده از هرآنچه هست!
یا علم یا که عقل...و یا یک خدای خوب...
« باید چه کار کرد تو را هیچ چی پرست؟! »

من از...کمک!...همیشه...کمک
وَمَغْرَزِحَنَکِ فَمى وَفَکّى (8)
محل پیوستن فک بالا و پائینم
مفصل فک(TMJ)محل اتصال فک پایین(آرواره)به استخوان گیجگاهی جمجمه است که
دقیقاً جلوی گوش در هر سمت سر شما قرار دارد. این مفصل انعطاف پذیر است و
این امکان را فراهم می‌‌کند که فک به آرامی به سمت بالا و پایین و از سمتی
به سمت دیگر حرکت کند. به این ترتیب امکان صحبت کردن، جویدن غذا و خمیازه
کشیدن برای شما ایجاد می‌شود. عضلات متصل و اطراف مفصل فک موقعیت و
حرکت‌های فک را کنترل می‌کنند (http://
سندرم کودک تکان خورده را چقدر می شناسید؟ سندرمی که می تواند عوارض خطرناکی برای نوزاد به همراه داشته باشد. دکتر مسعود حسنوند عموزاده متخصص مغز و اعصاب کودکان درباره سندرم کودک تکان خورده گفت:«آسیب به سر ناشی از بدرفتاری که به آن سندرم کودک تکان خورده خوانده می شود ،نوعی آسیب ناشی از خشونت است که شیرخواران و کودکان کمتر از ۳ به آن مبتلا می شوند. آسیب مغزی در نتیجه ضربه مستقیم به سر، پرتاب کردن کودک یا تکان دادن شدید نوزاد ایجاد می شود. عواملی
خروپف یکی از پدیده هایی است که می تواند به بروز مشکلات مزمن برای سلامت فرد بینجامد خروپف به دلیل شل شدن ماهیچه های حلق حین خواب و تنگ شدن مجرای تنفسی روی می دهد. بتازگی یک شرکت چینی گجتی طراحی کرده که می تواند این مشکل را حل کند این گجت استور سیر کل Snore Circle نام دارد و به صورت یک سمعک پشت گوش کاربر قرار می گیرد. این گجت به فناوری پیشرفته تشخیص صدا مجهز است و می تواند خروپف کردن کاربر را تشخیص دهد. به محض اینکه استو سیر کیل تشخیص دهد فرد در حال خروپ
تقویم شیعه
ششم ربیع الثانی
مرگ هشام بن عبد الملک
روز چهارشنبه ششم ربیع الثانی سال ۱۲۵ هجری قمری در رصافه هشام بن عبد الملک از دنیا رفت و به جهنم واصل شد.
او مردی احول و غلیظ و بدخو و بخیل بوده و حریص بود بر جمع مال، دستور کشتن زید بن علی بن الحسین علیهم السلام را صادر کرد و امام باقر و حضرت صادق علیهما السلام را به شام احضار کرد و جسارت‌های فراوانی به آن حضرات نمود و آخر الامر امام باقر علیه السلام را به شهادت رساند. ۱۹ سال و ۹ ماه و ۱۰ روز خلافت
می دونید احساسات زنان در موهایشان است. زنی که موهای بلندش را پهن می کند روی شانه ها، یا حلقه مویی را دور انگشتانش می پیچاند و باز می کند. یا موی بلندش را پشت گوش می زند، طوری که دوباره رها شود و او دوباره این کار را تکرار کند، عاشق است، عاشق زندگی. دلش شاد است و زندگی دارد به روالی که می خواهد می چرخد. امید دارد و اگر ندارد نور امید را می بیند. 
اما وای به روزی که حالش پریشان شود و هر چه صبر کند، تلاش کند اوضاع به سامان نگردد. دست به قیچی این آلت قت
ژرفانوشت بیست و سوم - گام های سه گانه Triple Steps
جرقه از:
1- "مشکل با مرد صاحب خونه. زیاد اونجا نمی مونم. آدرس جدید بزودی."
2- "جزئیات دیده نشده"
3- "-اون جمجمه است؟/ -دوستمه! وقتهایی که میگم: دوستم!"
موسیقی پیشنهادی جهت مطالعه:
پس از دیدن علامت (1 ♫ ) پلی کنید : دانلودپس از دیدن علامت (2 ♫ ) پلی کنید : دانلود

ادامه مطلب
ظاهر سگ نژاد چاو چاو:
وزن در نرها: 20-32 کیلوگرموزن در ماده ها: 20-32 کیلوگرمارتفاع در نرها: 46-56 سانتیمترارتفاع در ماده ها: 46-56 سانتیمترچاو چاو که به   نام‌های دیگری از جمله  chow   ،   Songshi   Quan    یعنی   puffy - lion   dog   ،   Tang   Quan   که همان سگ امپراطور تانگ است ،نیز شناخته   می‌شود دارای جثه ای تنومند   با   جمجمه‌ کوچک،   پهن، مثلثی و گوش‌هایی گرد و ایستاده است .  بینی او سیاه می باشد.پوشش بدن او بسیار متراکم می باشد با خزهایی بلند و به ظاهر خشن 

پیشگیری از برجسته و بزرگ شدن گوش در نوزادی
والدین و پرستار کودک برای جلوگیری کردن از گوش های برجسته و بزرگ نوزاد در سه هفته اول تولد می توانند از نرمی لاله گوش او استفاده کنند برای اینکار با استفاده از قالب های مخصوص از ایجاد گوش برجسته در او جلوگیری می کنند.
گوش طبیعی و بی نیاز از تیغ جراحان چه مشخصاتی باید داشته باشد
هر کدام از قسمتهای صورت در زیبایی آن تاثیرگذارند. گوش ها هم یکی از این اجزا بوده و نقش بسزایی در این زیبایی دارد. گوش هایی که
این جفت الکترودهای همان سویی و دگرسویی، آرایش های موربی را شکل می دهند (در شکل 8-6 نشان داده شده بود) که دو ضلع یک مثلث را شبیه سازی می کنند، قاعدۀ این مثلث آرایش الکترودی افقی است. فرآیند تفاضل، دخالت الکترودها را که در آرایش مورب، مشارکت دارند، حذف می کند (ورتکس یا پیشانی) و الکترودهای همسو و ناهمسو را از هر آرایش به عنوان الکترود inverting و non inverting  نگاه می دارد. این فرآیند را می توان به صورت ؟؟ اینگونه نشان داد:
 (F2 + Ai ) – (F2 + Ac) = Ai - Ac
Ac , Ai = الکترو
تحریک اعصاب محیطی (PNS) از طریق پوست امتیاز غیر تهاجمی بودن را دارد و بدین ترتیب حتی برای کسانی که از میگرن های دوره ای با شدت کمتر رنج می برند،مناسب می باشد.سفالی تکنولوژی ( Cefaly Technology ) یک شرکت تحقیق و توسعه در زمینه ساخت و نواوری دستگاه ها و وسایل الکتریکی و بیوالکتریکی برای مصارف پزشکی است.این دستگاه برای تحریک اعصاب سه قلو و پس سری تولید کرده است.تحریک اعصاب جمجمه ای به صورت غیر تهاجمی یا تحریک اعصاب از طریق پوست (TNS) در سر به این دلیل که معم
یکی از تجربه های ناخوشایندی که بسیاری از ما آن را در طول زندگی خود تجربه کرده ایم سر درد است. این درد آزار دهنده گاهی اوقات کوتاه مدت بوده و در مدت زمان کمی از بین می رود مثلا حدود چند دقیقه و گاهی نیز فرد را تا چندین روز پی در پی درگیر می کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید که استخوان جمجمه و بافت مغز هیچگاه دچار درد نمی شوند زیرا این قسمت ها فاقد هر گونه اعصاب گیرنده پیام درد می باشند. با این وجود پس درد ناشی ازسردرد مربوط به کدام قسمت از مغز

سمعک استخوانی چه نوع سمعکی است ؟
آیا می دانید سمعک استخوانی چیست ؟ سمعک استخوانی نوعی سمعک است که بر اساس هدایت استخوانی کار می کند. سمعک های استخوانی نسبت به سمعک های معمولی قیمت بالاتری دارند و از طریق جراحی کارگذاری می شوند. برخی از افراد به دلیل شرایطی که دارند و برخی از افراد به دلیل تمایل شخصی و عدم راحتی در استفاده از سمعک های مرسوم به استفاده از سمعک استخوانی روی می آورند.
نحوه استفاده از سمعک استخوانی چیست ؟
برای سمعک هایی که به ا
یکی از تجربه های ناخوشایندی که بسیاری از ما آن را در طول زندگی خود تجربه کرده ایم سردرد است. این درد آزار دهنده گاهی اوقات کوتاه مدت بوده و در مدت زمان کمی از بین می رود مثلا حدود چند دقیقه و گاهی نیز فرد را تا چندین روز پی در پی درگیر می کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید که استخوان جمجمه و بافت مغز هیچگاه دچار درد نمی شوند زیرا این قسمت ها فاقد هر گونه اعصاب گیرنده پیام درد می باشند. با این وجود پس درد ناشی از سردرد مربوط به کدام قسمت از مغز
درمان افسردگی چیست
افسردگی بیماری مخربی است که معمولا به درمان جواب می‌دهد، فقط کافی است با مراجعه به مراکز درمانی نسبت به پیگیری بیماری خود کوشا باشید.

دارودرمانی: داروهای ضدافسردگی، تثبیت‌کننده‌های خُلقی و داروهای آنتی‌سایکوتیک (ضد روان پریشی)
روان‌ درمانی: رفتار درمانی شناختی (CBT)، درمان خانواده‌محور و درمان بین‌فردی
درمان تحریک مغزی: درمان الکتروشوک (ECT) و تحریک مغناطیسی جمجمه‌ای تکرارشونده (RTMS)
نور درمانی: در این روش، فرد با است
هفته ی چهارم سرعت خیلی زیادی داشت ، شبیه سرعت سرسام آور یک گلوله که از اسلحه ی یک بی دل شکلیک میشود تا دلی گرم و تپنده را سوراخ کند و خونش را بپاشاند روی آسفالت :/ این هفته هم در آخر خون مرا پاشاند روی دیوار اتاقم و بعدش هم شروع کرد به خندیدن و آنقدر خندید تا اشک از چشمان به خون نشسته اش جاری شد :/ و بعد هم انگشت فاکش را نشانم داد و روی صورتم شاشید :// تا ثابت کند قدرت دست کیست و من چه موجود وارفته ی بی دست و پایی هستم :/ سپس درحالی که دور جنازه ام قدم م
لعنتی اسمش سردرد است. اوج که میگیرد، درد بی درمان است...تمام جسم و جانم را زیرو رو میکند..آن روی مدفون شده را....
انگار که گدازه ای در جمجمه ام گذاشته باشند همانقدر تبدار..میسوزم...
داشتم میگفتم آن روی مدفون را، آن دخترکی که مدت هاست زنده به گور کرده ام، این درد بی امان جان دوباره میدهد..
تو بگو با دردی که به اوج رسیده،نای مقاومت با دخترک هم میماند؟ دخترکی که همیشه در پستوی قلبم دفنش کرده ام تازندگی راحت تر باشد..
اصلا بگو ببینم مگر این همه بی تابی،د

دانلود بازی Adelantado 4 Aztec Skulls برای کامپیوتر
| بازی کشف 4 جمجه |

Adelantado 4 Aztec Skulls بازی کم حجم جدیدی در سبک مدیریتی می باشد که در سال 2015 توسط Realore ساخته و برای کامپیوتر عرضه شده است. ملکه باری دیگر مأموریتی مهم را به Don Diego de León محول کرده است و این شما هستید که در جریان این ماجراجوئی پر هیجان نقش آفرینی می کنید ! خزانه های طلا رو به کاهش هستند و ملکه از این بابت به شدت نگران است ؛ این وظیفه شماست که با سفر به مکان های کشف نشده از کره زمین ، بر آنان رهبر
یکی از تجربه های ناخوشایندی که بسیاری از ما آن را در طول زندگی خود تجربه کرده ایم سردرد است. این درد آزار دهنده گاهی اوقات کوتاه مدت بوده و در مدت زمان کمی از بین می رود مثلا حدود چند دقیقه و گاهی نیز فرد را تا چندین روز پی در پی درگیر می کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید که استخوان جمجمه و بافت مغز هیچگاه دچار درد نمی شوند زیرا این قسمت ها فاقد هر گونه اعصاب گیرنده پیام درد می باشند. با این وجود پس درد ناشی از سردرد مربوط به کدام قسمت از مغز
کوجو بیشتر از اینکه یک ورزش باشد، یک تمرین نظامی بود. تمرینی برای نظم‌بخشی به سربازان در حکومت چین باستان. بعدها اما این تمرین نظامی به یک سرگرمی کوچه‌بازاری در آمد و رنگ‌وروی دیگری گرفت. پیشینۀ کوجو به دویست تا سی‌صد سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد و از چند نظر شباهت زیادی به فوتبال امروزی دارد. نخست اینکه درست مانند فوتبال، بازی با یک توپ و در یک زمین برگزار می‌شد. توپ‌های اولیه درحقیقت جمجمۀ سربازانی بود که در میدان‌های جنگی کشته می
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
نسانیت آن نیست که تنها نامت انسان باشد. انسانیت آن نیست که بر دوپاس خویش راه روی و ظاهری همچون انسان آفرینش داشته باشی. انسانیت آن نیست که مغزی در جمجمه ات امانت باشد و سالها تنها بر امانت داری از آن کوشا باشی و هیچ با آن نکرده باشی.
انسانیت این است که روحت و جسمت در خدمت باشد. خدمت به همنوع خیش و حتی هر موجودی دیگر که بر خدمت و حمایتت محتاج است. و چه زیبا می شود اگر آنگونه باشیم.
انسانیت این است که دستی را که از سر احتیاج بر تو رو آورده است بدون ای
باز میخای بری تو رویا؟! تو هیچی نیستی بدبخت. باز میخای چه رویایی ببینی؟ خواننده شدی یا یه شرکت بزرگ داری (پوزخند) خاک تو سرت، چند سالته؟ چند سال؟! یه پسره هست با هم کار می کنیم. 18سالشه دوتا بچه داره، تو چی؟ یا میخای بگی عقل نداره! نه جونم یه ماشین زیرباشه از حمام ما تمیزتر، خب دیدی خودت خری. یا اها پول در اولویتت قرار نداره. برو تو خیابون یه دختر پیدا کن که بگی: نگاه کن به صورتم بیا زنم شو اگه پیدا کردی میشم خرت. بس کن جون عمه ات. نداری که نداری، اصل
- AMLR Auditory Middle – latency Response:لغات AMR (middle latency Response) و MLR (Auditory middle Response) مورد توافق نیستند زیرا در یکی aditory  نیامده و در دیگری مشخص نیست Middle مربوط به چیست. 11- AMLR در محدودة زمانی از 12 میلی ثانیه تا 50 میلی ثانیه ثبت می‌شود. یعنی از کجا سمعک بخرم بعد از ABR و قبل از ALR.12- نام Middle – latency پس از کشف ABR تدوین شد و قبل آن به این امواج، پاسخهای Fast یا early گفته می‌شد. 13- برای ثبت AMLR، الکترود Noninverting روی جمجمه قرار می‌گیرد. این الکترود در خط وسط ورتکس یا در بالای پیشانی (
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
تو به هرچیزی فکر کنی ذهنت روش متمرکز میشه و شروع میکنه به تجزیه و تحلیل کردن تمامی داده های مرتبط با اون.مثلا اگه در این لحظه و حالا تو از گرفتگی عضلات شکمت گلایه کنی و شروع کنی از درد به خودت نالیدن؛ شدتش خیلی بیشتر از وقتیه که همراهش سردرد هم باشی چون مغز باید دوتا فرمان درد رو آنالیز کنه و در عین حال که هم شکم درد و هم سردرد داری ذهن دیگه رو یه درد متمرکز نیست بلکه روی چند درد متمرکزه و این باعث میشه شدت هر درد رو نسبت به قبل کمتر آنالیز کنه و
علت سنگینی سر در هواپیما و درمان آن
چکیده مطلب
علت سنگینی سر در هواپیما و درمان آن را می‌دانید؟زمانی که قرار است سوار هواپیما بشوید با چه مشکلاتی روبرو می‌شوید؟استرس دارید؟از پرواز ترس دارید؟مبتلا به سردرد و سنگینی سر در هواپیما می‌شوید؟شاید تا تا قبل از این در نظرتان واهمه از پرواز، یکی از شایع‌ترین ایرادات سفر با هواپیما بوده است، ولی پژوهش‌های نو نشان داده است که از هر 12 نفر یک‌نفر در هواپیما مبتلا به سردرد و سنگینی سر می‌شود.
گردش
ربکا رامنی ، فروشنده کتاب Antiquarian تنها متخصص زن است که در Pawn Stars نمایش داده شده است. تاریخچه کانال بیان می کند که تخصص رامنی "کتاب ها و اسناد نادر و ضد دفاعی" است ، اما کمی بیشتر از متن های قدیمی گرد و غبارش وجود دارد: او به سه زبان (انگلیسی ، فرانسوی ، ژاپنی) روان صحبت می کند ، اما در واقع می تواند شش را بخواند. لاتین ، یونان باستان و انگلیسی قدیمی.
او در سال 2014 میزبان یک Reddit "از من چیزی بخواهید" بود که در طی آن او اعتراف کرد که با ریک هریسون Pawn Stars دوب
شبی که گذشت، شب رقص و پایکوبی فتنه گران عراقی بود. در شب شهادت امام حسن و پیامبر اکرم مثل بی حرمتی‌هایی که فتنه گران ایرانی در سال ۸۸ مرتکب شدند.
نکته‌ای که در این میان مهم است، یک کاسه نکردن کل‌مردم عراق با فتنه گران است. نباید تمام این اغتشاشات اخیر را به کلیت مردم عراق نسبت بدهیم. چرا که برای ما هم که کشوری با سابقه انقلاب بودیم اتفاق افتاد.
وسام العلیاوی یکی از رهبران عصائب اهل حق که علیه داعش جنگیده بود و هنوز هم می‌توانید صدای لبیک یا ح
١. کتابا، فیلما، آهنگا، حرفا، ایده‌ها.. هر چیزی که باعث شه تصوراتمون نسبت به جهان واقعی و جهان ایده آل گسترش پیدا کنن.. هر چیزی که باعث شه عمیق‌تر فکر کنیم، عمیق‌تر حس کنیم، عمیق‌تر نگاه کنیم، هرچیزی که باعث بشه پیچیده‌تر باشیم، پیچیده‌تر ببینیم و احساسات پیچیده‌تری داشته باشیم و بالطبع عقایدمون هم پیچیدگی‌های عجیب و غریب پیدا کنن، هر چیزی که باعث شه تعداد قدم‌های کمتری بین دوراهیای زندگی‌مون باشه، هر چیزی که انتخاب‌ها و شرایط‌های
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
پاورپوینت تشریح قورباغه Frog Dissection
پاورپوینت تشریح قورباغه Frog Dissection     24اسلایدهمراه باتصویر چنداسلاید به زبان انگلیسی میباشد   ساختار خارجی: 1- فقدان دم و استخوان های مرکزی جمجمه و دنده ها و گردن مشخص 2- سر پهن و دهان بزرگ 3- اندام های حرکتی عقبی قوی تر 4- 2 چشم برجسته و 2 پرده صماخ گرد در پشت چشم ها. 5- معمولا پا 5 انگشتی و دست 4 انگشتی است.   برای مشاهده دهان یک برش کوچک با قیچی در هر گوشه دهان ایجاد می کنیم.  از بخش داخلی دهان شکاف های مربوط به منافذ
بینی
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بینی(در زبان لکی پِت)
بینی سگ از حساس‌ترین بینی‌ها به حساب می‌آید.
جزئیات
لاتین
'Nasus'

شناسه‌ها
واژگان آناتومی
A01.1.00.009%20Entity%20TA98%20EN.htm A06.1.01.001، A01.1.00.009
واژگان کالبدشناسی

تصویر شماتیک از بینی انسان.
از دیدگاه کالبدشناسی به برآمدگی‌ای در بدن مهره‌داران که جای قرار گرفتن منخرها است بینی یا دماغ گفته می‌شود. عملکرد سوراخ بینی انجام دم و بازدم است. بینی اولین قسمت گذرگاه تنفس است، بینی شکل هرم‌ال
اسمورودینکا لباس‌های جلوباز می‌پوشد، می‌خندد، لبخند می‌زنم. نمی‌توانم تنها تحت تأثیر خط سینه‌اش باشم. با نگاه به اندام فوق‌العاده‌اش، نمی‌توانم باد کردن جنازه‌اش را پس از خاکسپاری و در زیر خاک نبینم. نمی‌توانم گندیدن و تعفن بدنش را در نظر نداشته باشم. نمی‌توانم چشم‌های بی‌نظیرش را بدون در نظر گرفتن جمجمه‌ی سوراخش در زیر خاک ببینم. همه‌ی حیات و ممات او را در یک لحظه می‌بینم و این دو از هم جدا نیستند. گذشته -کودکی‌اش- و آینده همزم
جراحی فک Maxillofacial Surgery  و صورت شاخه ای از دندان پزشکی است که به تشخیص و جراحی و درمان های جانبی بیماری ها و صدمات و نقص های ساختارهای فک و صورت و دهان و دندان می پردازد.

مطالب مرتبط: عوارض جراحی فک پایین  What are the complications of maxillofacial surgery?

جراحی دهان و فک و صورت جراحی ای است که طیف وسیعی از بیماری ها، صدمات و نقوص سر و صورت و فک و گردن و طاق جمجمه، چه بافت نرم و چه بافت سخت ناحیهٔ دهان و فک و صورت را اصلاح می کند. این رشته در جهان به عنوان یکی از تخ

برای استفاده از ارتودنسی نامرئی ( aligners) اولین گام ارزیابی و تشخیص وضعیت فردی شما نزد یک متخصص ارتودنسی است این متخصص باید از آموزش های پیشرفته و تجارب ارتودنسی بالایی برخوردار باشد.
یک ارتودنتیست ابتدا به وسیله رادیوگرافی های مناسب و تخصصی ، دندان ها ، فک ها و جمجمه شما را بررسی می کند پس از بررسی و ارزیابی این اطلاعات می تواند به شما بگوید که آیا: می توانید دندان های خود را بدون به خطرانداختن سلامت کلی دندان ها به وسیله ارتودنسی (aligners
به نام خدا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
نظر به تعهدی که فرهنگیان دلسوز این مرز و بوم نسبت به آموزش دانش آموزان عزیز دارند، از این پس نمونه سوالات و نکات مهم امتحانی دروس مختلف پایه های تحصیلی در این سایت به مرور زمان بارگذاری می گردد.
در این آموزش، "خانم اکبر" آموزگار محترم پایه پنجم نمونه سوالاتی از درس علوم همین پایه را جهت استفاده دانش آموزان پایه پنجم در اختیار این سایت قراردادند.

علوم پنجم
1_چرا شناخت خاک ارزش و اهمیت زیادی دارد؟الف) زیرا جانو
سر درد
بسیاری از افراد ممکن است در طول روز با سر درد هایی که شدت و علت های
مختلفی دارند روبرو شوند که برای آنها آزار دهنده است. گاهی این سر در ها
فقط در شرایط خاصی اتفاق می افتد و یا گاه و بی گاه موجب شکایت عده ای می
شود. سر درد ها که نشات گرفته از بافت های سر هستند ، جمجه و مغز را احاطه
می کنند. بافت مغز و استخوان جمجمه نمی‌توانند باعث سردرد شوند چون عصب‌های
گیرنده‌ی پیام درد را ندارند. ولی رگ‌های خونی در سر و گردن و همچنین
بافت‌های اطراف مغ
قهوه ساز دو نفره فلورا Flavia

قیمت : 250,000 تومان

خرید پستی

باکس سه خانه ی دسته دار مرسهmerce

قیمت : 38,000 تومان

خرید پستی

سفیدکننده دندان Whitelight-----سری 1

قیمت : 25,000 تومان

خرید پستی

صافی سینک پانچی استیل 2عددی

قیمت : 15,000 تومان

خرید پستی

ساندویچ ساز Toast Tite

قیمت : 45,000 تومان
چه عواملی از یک دانشگاه نهادی جهانی می سازد؟  و چگونه می توان کیفیت آموزش در یک دانشگاه را ارزیابی کرد؟ آموزش عالی بیش از هر زمان اهمیت پیدا کرده و رقابت میان دانشگاهها سخت تر از گذشته شده است. اما بسیاری از آنها درشان بروی همگان، چه فقیر و چه غنی، باز است. صدها دانشگاه معظم در جهان وجود دارند که یکی از آنها دانشگاه “ییل” آمریکاست. بسیاری از قدرتمند ترین شخصیت های قرن بیستم جهان از دانشگاه “ییل” فارغ التحصیل شده اند. تحصیل در این دانشگاه
« طراحی وب‌سایت ایده‌آل شما »

این سندرم به نام «سندرم تکان شدید نوزاد» شناخته می شود و به طور معمول کودکان زیر ۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد. شرایطی که می توانند در نتیجه این حمله رخ دهند، شامل موارد زیر می شوند:
- ناتوانی های یادگیری و رفتاری
- تشنج
- آسیب مغزی
- فلج مغزی
- نابینایی
- فلج
- مرگ
چرا پرتاب کودکان به هوا خطرناک است؟
سندرم تکان شدید وقتی رخ می‌‌دهد که سر شیرخوار یا کودک به طور ناگهانی و به شدت تکان داده شود و یا سریعا به عقب و جلو پ
مقاله بیماری ترومای چشم چشم از راههای مختلفی می تواند دچار آسیب شود تروما بعنوان یکی از علل کاهش دید و دوبینی و فلج زوجهای حرکتی چشم مطرح است یکی از علل ترومای چشم و آسیب بینایی نیز همراهی ضربه مغزی با آسیب به چشم می باشد

دسته بندی
پزشکی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
47 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
53

ترومای چشم و عوامل آن
چشم از راههای مختلفی می تواند دچار آسیب شود . تروما بعنوان یکی از علل کاهش دید و دوبینی و فلج زوجهای حرکتی چشم مطرح است . یکی از عل
این لیسنده های ضریح، نماینده گروهی از مذهبیون بسیار افراطی هستن و عمدتاً ساکن قم و کاشان و مشهد. اقلیتی که اتفاقا مخالفت شدیدی با جمهوری اسلامی دارن به خاطر وحدت شیعه و سنی و مخالفت با قمه‌زنی. اگه داستان اوایل انقلاب و اختلاف بزرگ شیرازی‌ها با امام خمینی و سهم نبردن طایفه‌شون از قدرت رو داخل این ماجراها نکنیم...بازم اینها نه تنها نماینده‌ی تفکر حکومت نیستن بلکه از بیخ و بُن باهاش مشکل دارن. نمیخوام حکومت خودمون رو از رفتارهای اشتباهی که
بهمن می کشید. کاری که جراتش را نداشت ولی یکباره نمی دانست چه بلایی سرش آمده که دلش نترس شده است. نشسته بود رو به رویم. خیالش نبود که سراغ دود رفته، چیزی و کاری که همیشه از ان نفرت داشت. بهمنش بو نداشت، لذت داشت. سیگارش کامی به همراه داشت همسنگ لذت جنسی. حفره ای در وجودش باز شده بود که از آن حفره خوشی مثل دود سیگار بهمنش پیچ می خورد، لوله می شد در آن فرو می رفت. تمام بدنش مور مور می شد و وجودش نفس عمیقی از آرامش می کشید. 
گاهی وقت ها احساس می کرد درون
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز : آیا بوهایی به مشام‌تان می‌رسند که وجود ندارند؟ اگر این‌چنین است باید بدانید که در این مورد تنها نیستید. یک مطالعه‌ی اخیرا چاپ شده نشان داده است که مشکل درک بوی خیالی رایج‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.
درک بوی خیالی (POP) توصیف کننده تجربه‌ی بو کشیدن چیزی است که در آن جا وجود ندارد.
این تجربه، مستندات خوبی دارد، ولی مطالعات مشخص بسیار اندکی در مورد آن انجام شده است.
دانشمندان برنامه اپیدمی
مدارهای نورونی در این زمینه شکل گرفته است.
نخستین روش درمانی مبتنی بر تغییر در مدارهای نورونی درگیر عبارت است از؛ بهبود واکنش پذیری سوگیرانه به تهدید از طریق آموزش[۲۸]. اینطور به نظر می رسد که آموزش مکرر افراد مورد مطالعه  برای برگرداندن توجه خود از محرکهای تهدیدآمیز، بتواند باعث بهبود سوگیری توجه و نشانه های بالینی در چندین اختلال اضطرابی گردد (هالیون و روسکیو[۲۹]، ۲۰۱۱؛ هاکاماتا[۳۰] و همکاران، ۲۰۱۰). چنین مداخلاتی که مبتنی بر کامپیوتر هس
چهار سال کارشناسی همکلاس بودیم، اتاق هامون توی خوابگاه نزدیک به هم نبود اما خیلی به هم سر می زدیم، فرمول های محاسبات عددی رو بیست دقیقه قبل امتحان با هم دوره کردیم، کتاب انتقال جرم و عملیات واحدِ مدرسان شریف رو ازش قرض گرفتم و ۱۳ روز دستم بود واسه کنکور ارشد خوندم، باید می رفتیم کارآموزی و دغدغه مون این بود که اگه پالایشگاه سرخس قبول نشیم و مجبور بشیم بریم پتروشیمی بجنورد واسه غذا و اسکان چه خاکی به سر کنیم، شب امتحان فرایندهای گاز توی اتاق
به طور کلی محل اتصال دو استخوان به یکدیگر را مفصل می نامند. شاید به نظر شما مفصل قسمت چندان مهمی از بدن انسان نباشد، ولی اصول علمی بسیار دقیقی در آن رعایت شده است. اگر یک قهرمان وزنه برداری می تواند دویست کیلوگرم وزنه را روی دستش نگه دارد و هشت تکه استخوان مچ دست او از هم جدا نشود، به دلیل ارتباط محکم این استخوانها در سطوح مفصلی است، و اگر فوتبالیستی با سرعت روی پاهای خود می دود و در حین دویدن با پا محکم به توپ ضربه می زند و استخوانهایش از هم جد
متاسفانه سالروز تولد ملکه انگلستان با
تولد یکی از بستگانم توام شد. خیلی دلم می‌خواست در این جشن مهم شرکت می‌کردم یا دست‌کم
بانی هزینه‌هایش می‌شدم لکن نه فرصتش هست و نه شرایط مالی‌اش فلذا این قصیده را تقدیم
به محضر ملکه الیزابت سرانداختم و البته که ناتمام است فعلا همین نسخه ناقص به عنوان
هدیه روز تولدش:

روباهِ پیر، زخمیِ شیرِ جوان ماست

کیک تولد ملکه، خان‌و‌مان ماست

شمعش ز سوز آه شب و روز ما دریغ

تزئینش از تموّج خونِ روانِ ماست

متاسفانه سالروز تولد ملکه انگلستان با
تولد یکی از بستگانم توام شد. خیلی دلم می‌خواست در این جشن مهم شرکت می‌کردم یا دست‌کم
بانی هزینه‌هایش می‌شدم لکن نه فرصتش هست و نه شرایط مالی‌اش فلذا این قصیده را تقدیم
به محضر ملکه الیزابت سرانداختم و البته که ناتمام است فعلا همین نسخه ناقص به عنوان
هدیه روز تولدش:

روباهِ پیر، زخمیِ شیرِ جوان ماست

کیک تولد ملکه، خان‌و‌مان ماست

شمعش ز سوز آه شب و روز ما دریغ

تزئینش از تموّج خونِ روانِ ماست

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها